W naszych domach w dalszym ciągu dużo instalacji grzewczych opartych jest o piece na paliwa stałe. Wśród takich pieców znajdzie się konstrukcje bardzo nowoczesne, które spełniają wysokie normy jeśli chodzi o czystość palenia, ale wymagające paliwa wysokiej jakości. Jak również starsze konstrukcje, do których można wrzucić praktycznie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Jednak aby faktycznie można było zapewnić w domu odpowiednią ilość ciepła, to opał posiadać musi wysoką kaloryczność, albo musi go też być dużo.

W tej kwestii od dawna największą popularnością cieszy się węgiel kamienny. Jest on dostępny w wielu różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się rozdrobnieniem. Najlepsze są gatunki złożone z dużych kawałków, jakie wolno się palą przez dłuższy czas. W porównaniu z węglem mniej korzystnie wypada drewno, ale jest za to od niego sporo tańsze.

Dużo korzystniej do spalania w piecu będą się nadawać gatunki liściaste, szczególnie twarde. Dość wolno się one palą i wytwarzają więcej ciepła, niż gatunki iglaste. Jeśli chodzi o te ostatnie sporym problemem jest duża ilość żywicy, co wymagać będzie stosowania odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zaczęły się też cieszyć brykiety i pellety, produkowane z trocin czy wiór. Wszystkie te odmiany opału znajdzie się bez problemów w jednym z dobrych składów, a takiego poszukać na przykład można po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Ozdoby z metalu – niestereotypowe dodatki wpływające na wystrój wnętrz

Jakiekolwiek wnętrze wypada w jakiś sposób zapełnić. Są ludzie, jacy absorbują się…

Bogato wyposażony punkt sprzedaży ze sprzętem rolniczym oraz ogrodniczym

PRIDESKLEP.PL to obszernie wyposażony sklep ze sprzętem dla rolników oraz ogrodniczym. Przedsiębiorstwo…