Codzienne użytkowanie widłowych wózków wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeżeli dotychczasowe są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, gdyż mocno wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, czyli pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w zwykłych samochodach, chociaż rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatnych ładunków, jakie wymagają odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie wykorzystywane są również na mniej równych podłożach, jednak w pewnych przypadkach dość szybko się zużywają.

Dlatego też pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, które w środku nie mają powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Tego typu opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie ma w nich ryzyka tego, że opona ulegnie przebiciu i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak w przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY