Zapewne każdy miał kiedyś możliwość trzymać w ręce prawdziwy korek od szampana. Przeważnie jest on wykonany z surowca mającego taką samą nazwę, który po prostu jest korą z dębów rosnących w południowej Europie. Rzeczywiście do zatykania butelek są wykorzystywane duże ilości korka, ale materiał ten jest wykorzystywany w innych celach. W tym także wiążących się z urządzaniem wnętrz, bo w mieszkaniach i domach używać go można do najróżniejszych celów.

Bardzo chwalone na przykład są korkowe podkłady. Kłaść je można pod podłogami wykonanymi z klasycznych desek, linoleum czy paneli. Zapewniają sporą wytrzymałość mechaniczną, a jednocześnie są miękkie i elastyczne. Przez to wyśmienicie w tej roli się sprawdzają, dużo lepiej od podkładów wykonanych z jakiś innych rodzajów materiałów. W przypadku podłóg korek wykorzystywany także być może jako surowiec na przyścienne listwy, jakie są montowane przy ścianach.

Korek naprawdę nowocześnie i ładnie się prezentuje, nadając wnętrzu ciekawego, oryginalnego charakteru. Ze względu na właściwości, które ma jest również odporny na działanie wilgoci i mechaniczne uszkodzenia. Wiele osób wykorzystuje korek także jako okładziny ścienne. Tego typu wykładzina izoluje bardzo dobrze wnętrze, a jednocześnie przeciwdziała pojawieniu się wilgoci, pleśni i grzybów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem produktów z korka, to może w wyszukiwarce podać hasło rolki korkowe, a później zaznajomić się z ofertą sklepów, które dostanie na liście.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać