Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w jakich nawet drobna awaria może doprowadzić do czegoś poważnego. Z tego też powodu naprawdę duże znaczenie mają w takich układach pomiary najważniejszych parametrów, co pozwoli wyłapać nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane rozmaite techniki, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są tanie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w rurach. Elementy te dostępne są w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model z odpowiednimi parametrami, należy mu tylko przesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu odebrać zamówione części.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranych materiałów, także ze względu na rodzaj cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, a także zapewnić dużą mechaniczną wytrzymałość. W wielu przypadkach stosuje się stal nierdzewną, ale też i specjalne odmiany stali odporne na kwasy. Średnice zewnętrzne króćców pomiarowych są zestandaryzowane, dzięki czemu typowe ich modele wykorzystać można w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać