Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w jakich niewielka nawet usterka może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też naprawdę duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary podstawowych parametrów, co pozwoli zdiagnozować nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane różne techniki, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i łatwe w instalacji, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Takie elementy są dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu raczej nie będzie kłopotu z dobraniem pasującego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model z odpowiednimi parametrami, należy mu tylko podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione części.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z odpowiednio dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zagwarantować dużą wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach stosuje się stal nierdzewną, ale też i specjalistyczne odmiany stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, przez co standardowe ich modele wykorzystać można w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY