Wizyta w poradni psychologicznej bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty najczęściej są bardzo konkretne, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach diagnostycznych badań. Lecz w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznej metody na poradzenie sobie z danym problemem wcale nie jest łatwe. Aby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to niekiedy potrzebował będzie nawet do kilkunastu rozmów. W czasie nich buduje stopniowo zaufanie ze swoim podopiecznym, który także stopniowo się otwiera i mówi coraz więcej.

Na to wszystko trzeba czasu, lecz również i ogromnego szacunku, zaufania i szczerości. Jeżeli tego nie będzie, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie się udało. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron rezygnuje po jakimś czasie ze współpracowania, bo nie widzi w tym sensu. Z tego też powodu już na samym początku, podczas wyboru psychologa warto zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Takiego specjalisty najlepiej szukać w sieci, na przykład przez podanie w wyszukiwarkę hasła terapia dla par radom i przeglądnięcie otrzymanych wyników. Przy okazji można od razu sprawdzić wystawione przez wcześniejszych pacjentów opinie, jakie dużo mogą powiedzieć na temat jakości pracy takiego specjalisty. Bardzo ważne również jest wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia oraz dodatkowe kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY