Przemysłowa branża od dawna wykorzystuje elementarne fizyczne prawa, jakie są znane od wielu lat. I od dawna główna zasada funkcjonowania urządzeń opartych o te prawa jest niezmienna, chociaż oczywiście zmieniły się bardzo mocno możliwości technologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest siłowa hydraulika, jaka powszechnie jest używana w wielu przemysłowych branżach. Z pewnością każdy z nas miał okazję widzieć koparkę, w której łyżka połączona jest paroma przewodami z pozostałą częścią maszyny.

W przewodach tych jest umieszczony płyn lub olej, za pomocą jakiego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy podzespoły, czyli przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w takich układach pojawiają się dodatkowe elementy, takie jak na przykład różne odmiany zaworów. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie ciśnienia roboczego, jakie zostaje przekazywane następnie do siłowników za pomocą mocnych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i pozostałymi pojazdami układy hydrauliki siłowej stosowane są w wielu branżach. Powszechnie można je znaleźć w maszynach budowlanych, rolniczych, dźwigach czy ładowarkach, ale również sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich zaletą jest wysoka niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. A także duża oferta części zamiennych, które bez żadnego problemu można zamówić odwiedzając jakiś hydraulika siłowa sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Firma, wykonująca cięcie laserem rur i profili 3D, oferuje klientom kompletną paletę usług technologicznych. Dzięki temu, proces przygotowania produktu do sprzedaży staje się szybki, precyzyjny i efektywny. Zamów usługę cięcie laserem na stronie firmy.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać