Jednym z częściej spotykanych problemów skórnych jest atopowe zapalenie. Może ono powstać w rezultacie niewłaściwego funkcjonowania naskórkowej bariery, co będzie powodowało powstanie niemiłych objawów. Jest to choroba przewlekła, która u wielu osób się pojawia w różnym okresie życia, zależnie od okresu przybierająca różne formy. Niekiedy pojawiają się ropne zmiany, lecz również i złuszczające się, suche miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie często powodować mogą swędzenie i pieczenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorujących. Dlatego też istotna będzie właściwa pielęgnacja chorej skóry, która znacząco może pomóc w załagodzeniu objawów, oraz stosowanie się do określonych zasad.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnych ubrań, alkoholu i pikantnych potraw, czy używania mocniejszych kosmetyków. Do pielęgnowania takiej skóry bardzo dobrze sprawdzają się dedykowane kosmetyki, takie jak na przykład dexeryl do mycia. Dzięki stosowaniu tego typu produktów w dużym stopniu można złagodzić dolegliwości, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminować je całkiem. Preparaty używane przy atopowym zapaleniu produkowane są najczęściej na wyłącznie naturalnych składnikach. Powszechnie występuje w nich gliceryna, zatrzymująca cząsteczki wody i zapewniająca tym samym utrzymanie wilgotności naskórka. Biała wazelina z kolei często jest wykorzystywana w kosmetykach do natłuszczania skóry, zostawia na powierzchni naturalny ochronny filtr.

Wazelina ta nie będzie powodować żadnych alergicznych reakcji, dzięki czemu zapewnia duże bezpieczeństwo w stosowaniu. Częstym składnikiem kosmetyków stosowanych w AZS jest także parafina, jaka chroni skórę przed podrażnieniami, a jednocześnie ogranicza objawy. W kosmetykach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, tak więc zalecane są one przy pielęgnacji w tym schorzeniu. Dużo informacji w tym temacie znaleźć można na przykład na stronie www.kremy-dexeryl.pl, jeśli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to będzie mógł tam zajrzeć i zaznajomić się ze wszystkim.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY