Podejmując decyzję o zakupie ogrodowej kosiarki przyszły właściciel powinien wziąć kilka rzeczy pod swoją uwagę. Przede wszystkim znaczenie ma to, jak duży ten ogród będzie. W przypadku niedużych trawników wystarczą bez problemu modele ręczne, leczy w przypadku większych trzeba raczej pomyśleć o innej opcji.

Ze względu na ciche działanie i niewysokie koszty użytkowania i zakupu wiele osób wybiera kosiarki elektryczne. Lecz w ich przypadku liczyć się trzeba z potrzebą zapewnienia dostępu do prądu, co czasem będzie się wiązało z kilkudziesięciometrowym przedłużaczem.

Ciekawą alternatywą dla takiego rozwiązania są kosiarki akumulatorowe, lecz w ich przypadku niezbędne będzie ich ładowanie do pewien czas. W przypadku dużych ogrodów bardzo dobrze się sprawdzają kosiarki spalinowe. Przede wszystkim mają one największą wydajność spośród wszystkich, a to przekłada się na czas spędzany na koszeniu. Poza tym ze względu na zasilanie można nimi wjechać w dowolne miejsce, bez pilnowania czy wystarczy przewodu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY