Problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych zaczyna mieć wiele osób. Powody takiej sytuacji są bardzo różne, niejednokrotnie osoby takie bardzo chciałyby to zrobić, ale nie mają po prostu możliwości ku temu. Zdarzają się bowiem wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywną pracę, i wówczas spirala zadłużenia się tylko rozkręca. Jeśli zobowiązania przestaną być spłacane, to wówczas wierzyciele i komornicy szukają każdego sposobu na to, żeby odzyskać pieniądze.

Zajmowane jest pensje, samochody czy nawet mieszkania, co pogarsza dodatkowo sytuację wierzyciela. Lecz od kilkunastu lat istnieje możliwość, żeby stanąć na przysłowiowe nogi i wyprostować swoją sytuację, a możliwością tą jest konsumencka upadłość. W pierwszej formie wprowadzona została w roku 2009, a w późniejszych latach pojawiły się jej modyfikacje, znacznie rozszerzające możliwości konsumentów.

Więcej wiedzy na ten temat można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło upadłość konsumencka i przeglądając wyświetlone strony. W największym skrócie taka upadłość polega na tym, że jakaś część lub nawet całość długów umorzona zostaje na drodze postępowania sądowego. Ubiegać się o nią mogą osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, jakie przez ustalony okres czasu nie spłacają swoich zobowiązań. Ogólna sytuacja dłużnika analizowana jest przez sąd i jeśli rzeczywiście są ku temu przesłanki, to może zostać podjęta decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…

Skuteczne sposoby na odzyskanie byłej partnerki

Miłosz Barszczak oferuje pomoc w budowaniu relacji z byłymi partnerami. Mężczyźni zastanawiający…

Rozmaite formy wyjazdów firmowych oraz imprez integracyjnych – dawniej oraz dziś

W dzisiejszych czasach praca na etacie pod żadnym pozorem nie jest prosta.…