Decydując się na uruchomienie własnej strony internetowej należy się liczyć z faktem, że jej zrobienie może zająć nieco czasu. Dużo oczywiście będzie zależało od tego, jak duży zakres nowych funkcji i treści będzie do przygotowania, lecz w każdej sytuacji etapy będą podobne do siebie.

Przede wszystkim rozpocząć trzeba od tego, aby znaleźć firmę która zajmie się wszystkim. Najszybciej się to zrobi korzystając w wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła strona internetowa wystarczy przeglądnąć uzyskane rezultaty i podjąć decyzję. Pierwszym etapem każdego projektu jest dokładne ustalenie wymagań i oczekiwań.

Etap ten jest bardzo ważny, bowiem na podstawie przeprowadzonej analizy jest przygotowywany zakres prac do zrobienia i ich koszty. Jeśli ustali się już wszystko wstępnie, to należy to wszystko spisać w formie umowy, obowiązkowo z ujęciem ceny do zapłacenia i terminu. Podpisana umowa to sygnał na to, że do swojej pracy przystąpić mogą programiści i graficy. Proces robienia serwisu i opracowania wszystkich funkcjonalności trwa najdłużej, a po jego zakończeniu przystąpić należy do testów.

W czasie nich często pojawi się potrzeba jakiś modyfikacji, tak żeby wszystko funkcjonowało bez błędów i niedoróbek. Po zakończeniu testów nowa strona jest przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana dla użytkowników. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, ponieważ jeżeli pojawią się nowe pomysły, to również należy je rozplanować i później wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY