Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to są dwa bankowe produkty, przyznawane na szczegółowo tych samych prawach. Nic w wyższym stopniu mylnego, tylko nazwy mają do siebie podobne, ale w rzeczywistości w znacznym stopniu się od siebie różnią. Kredyt hipoteczny ma niezmiernie rygorystyczne zasady, jako bankowy produkt.

Banki nadzwyczaj wnikliwie prześwietlają wszelkich wnioskodawców, jacy się o niego starają, ale także kochają udzielać kredyty hipoteczne, ponieważ jest to dla nich stały oraz dosyć solidny płaca na długie lata, pod warunkiem, iż wnioskodawca wywiązuje się ze spłacania rat.

Banki z większym natężeniem przyjaznym okiem patrzą na małżeństwa, które starają się o przyznanie takiego kredytu, bowiem co dwie pensje, to nie jedna. W takich wypadkach łatwiej jest kredyt otrzymać – więcej na pośrednik kredytowy. Hipoteczny może być przeznaczony tylko oraz wyłącznie na mieszkanie, dom lub ewentualnie ich budowę i z reguły ma dość wysokie oprocentowanie, w stosunku do innych produktów bankowych. Tymczasem pożyczka hipoteczna jest pod każdym względem inną usługą, którą też oferuje dużo banków.

Ten artykuł jest przez nie też ochoczo udzielany, chociaż przyznawany jest na gruntownie innych, niż kredyt hipoteczny, zasadach. Żeby móc otrzymać pożyczkę hipoteczną, koniecznym jest posiadanie na własność nieruchomości, jaka automatycznie staje się w takiej transakcji zastawem. Banki ubóstwiają ten artykuł, bowiem zastaw w postaci nieruchomości jest dla nich niezwykle pewny, nawet jeśli oprocentowanie na taką pożyczkę jest w dużym stopniu niższe, niż w wypadku innych bankowych produktów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY