Sporo osób w miejsce najczęściej spotykanych psów i kotów podejmuje decyzję o posiadaniu innego zwierzaka. Często ich wybór pada wtedy na żółwie, które są stosunkowo proste w hodowli, mało wymagające, a równocześnie mogące żyć przez więcej lat niż ich właściciele. W zoologicznych sklepach można znaleźć kilka różnych gatunków żółwi, różniących się od siebie rozmiarem, dietą oraz wymaganiami.

Warto zatem przed podjęciem decyzji trochę poczytać na ten temat lub też porozmawiać ze specjalistą, żeby wybrać gatunek który będzie najbardziej odpowiadał oczekiwaniom. Duże znaczenie będzie miało to, czy wybrany żółw będzie lądowy czy wodno-lądowy. Generalnie zasada jest taka, że gady te należy trzymać w warunkach jak najbardziej podobnych do występujących w ich naturze. Z tego też powodu w tym drugim przypadku konieczne także będzie zapewnienie odpowiedniej ilości wody, tak żeby żółw po prostu mógł w niej popływać.

W tym celu najbardziej odpowiednie będzie terrarium z wyposażeniem, które dopasować należy do wybranego gatunku. Przede wszystkim tu chodzi o wielkość, i to dorosłego żółwia, bo nie ma sensu kupować paru różnych terrariów i wymieniać je co chwilę. Ważne jest również to, żeby zapewnić odpowiednie podłoże, a przy żółwiach wodnych również miejsce do kąpieli. Przy części gatunków konieczne będzie zachowanie temperatury w odpowiednim zakresie, co oznacza konieczność zakupu odpowiedniej grzałki. Szczęśliwie nie ma z tym dzisiaj żadnego problemu, bo wystarczy odwiedzić jakiś terrarium sklep i tam kupi się wszystko co niezbędne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY