Letnie upały z pewnością zachęcają do tego, aby się ochłodzić w zimnej wodzie. Jeśli ktoś będzie miał trochę miejsca w ogrodzie, to pomyśleć może o tym, aby znalazł się tam jakiś basen. Takie baseny obecnie się cieszą ogromną popularnością, i można je bez problemów kupić w wielu wersjach i rozmiarach. W zależności od konstrukcji pozwolić mogą tylko się pochlapać małym dzieciom, co oczywiście sprawi im wiele frajdy i radości, ale w tych największych da się nawet trochę popływać. Generalnie ogrodowe baseny możemy podzielić na trzy główne grupy, czyli dmuchane, rozporowe oraz stelażowe.

Baseny dmuchane są najmniejsze, przez co idealnie się nadają dla maluchów. Są bardzo szybkie do rozłożenia, aby je napełnić nie potrzeba zbyt dużo wody, a do tego są oferowane w przeróżnych kolorach i kształtach. Nieco większe i bardziej pojemne są baseny w wersji rozporowej. One przeważnie mają okrągły kształt, z uwagi na to że posiadają u góry wytrzymały kołnierz, chroniący przed rozerwaniem. Najbardziej wytrzymałe i największe są modele stelażowe, z nich bez problemów mogą korzystać dorośli.

Cała konstrukcja opiera się na stelażu wykonanym z aluminiowych rurek, a ich kształt jest okrągły albo prostokątny. W większości modeli na wyposażeniu jest również drabinka, która ułatwia wchodzenie i wychodzenie. Jeżeli ktoś zainteresowany będzie zakupem takiego basenu, to sprawdzić może propozycję firmy www.renovey.com/pl/, oferuje ona zarówno duży wybór najróżniejszych basenów jak też szereg akcesoriów do nich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY