Wszyscy słyszymy od małego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej szczotkując je co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Zaleca się, aby taki przegląd był robiony co najmniej raz w roku.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w innych trzeba będzie za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. W czasie takiego przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli znalezione zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto przynajmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w sieci. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła implanty warszawa dostanie listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY