Szukając psa do domu zastanowić się trzeba nad kilkoma sprawami. Każda z ras będzie bowiem miała inne cechy charakteru i wymagania, i trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę przed zakupem. W szczególności ma to znaczenie w przypadku małych dzieci czy starszych osób, z jakimi mieszkać powinny wyłącznie łagodne, spokojne rasy. Z pewnością jedną z najbardziej polecanych są francuskie buldogi. Te psy nie nie zaliczają się do dużych, ponieważ z reguły ich waga nie będzie przekraczać kilkunastu kilo. A dysponują takimi cechami, dzięki jakim od razu stają się ukochanymi domownikami.

Przede wszystkim są bardzo wesołe i radosne, bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych właścicieli. Nie mają żadnego problemu z resztą zwierząt, choć psy tej samej rasy mogą być atakowane. Świetnie dogadują się z dziećmi, i są ogromnie cierpliwe nawet przy najbardziej wymyślnych zabawach. Jednocześnie opieka nad nimi nie należy do trudnych i uciążliwych. Jak wszystkie psy wymagać będą codziennego wyprowadzania, ale spacery nie muszą być wcale intensywne i długie. Trzeba jednak pamiętać że są psami towarzyskimi, dlatego też przebywanie samemu w domu może im nie służyć.

Należy za to zadbać o ich zdrowie, ponieważ dosyć często zapadają na choroby i wymagają wizyt u weterynarza. Jeśli ktoś się będzie decydował na kupno psa tej rasy, to zrobić to powinien wyłącznie w jakieś pewnej hodowli. A taką bez żadnego problemu się znajdzie w sieci, na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski cena hodowla.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY