Szukając trwałego i ładnego rozwiązania na podłogi w swoim domu z pewnością warto się zastanowić nad panelami z winylu. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorów i wzorów, a ich zalety sprawiają, że rozwiązanie to jest na długie lata. Sam winyl jest bardzo trwałym materiałem, konstrukcja takich paneli posiada kilka jego warstw.

Producenci na górną powierzchnię dodatkowo kładą bezbarwną poliuretanową warstwę, która zapewnia wyjątkową odporność na mechaniczne uszkodzenia. Panele tego typu sprawdzają się doskonale nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Obecnie w sklepach jest całkiem spory wybór paneli winylowych, klienci wybierają je coraz chętniej w miejsce drewnianych. Przedkłada się to na dużą różnorodność jeśli chodzi o wzory i kolory, zarówno w motywach przypominających naturalne drewno, jak też w różnych kształtach geometrycznych.

Mała grubość i bardzo dobra przewodność cieplna sprawiają, że panele winylowe świetnie się sprawdzają nad ogrzewanie podłogowe. Najlepszą opcją jest wówczas ich przyklejenie do podłogi przy pomocy dedykowanego kleju. tego typu montaż będzie wymagał idealnej równości podłoża, podobnie zresztą jak klasyczny na wpust. Przy klasycznym montażu zalecane jest użycie dedykowanych podkładów, które wyrównają wszelkie nierówności. Jeśli wszystko wykonane zostanie w prawidłowy sposób, to bez problemów taka podłoga może wytrzymać długie lata użytkowana.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY