Kuracja zębów pod narkozą u młodych ludzi jest rozwiązaniem stosowanym w wypadku, kiedy dziecko jest nazbyt małe lub ewentualnie zanadto nieśmiałe, by zdzierżyć zabieg zębowy bez znieczulenia. Narkoza jest także stosowana w wypadku skomplikowanych zabiegów zębowych, takich jak leczenie kanałowe lub też usuwanie zębisk mądrości. Zanim doktór dentysta zdecyduje się na leczenie zębów pod narkozą u dziecka, musi szczegółowo zbadać stan zębów i zdrowie dziecka, aby upewnić się, że jest to bezpieczne.

Lekarz musi też uskutecznić wywiad z rodzicielami bądź też opiekunami, by poznać przygodę medyczną dziecka oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do narkozy. Terapia zębów pod narkozą u dzieci jest prowadzone przez anestezjologa w specjalistycznym ośrodku bądź też szpitalu – ortodonta warszawa. Rodzice czy też opiekunowie dziecka muszą zostawić je w odpowiednim wieku w szpitalu czy też ośrodku, gdzie pozostanie szykowane do zabiegu. Potomek jest podłączane do wyjątkowego oprzyrządowania monitorującego jego stan, takiego jak pulsoksymetr, który mierzy poziom tlenu we krwi.

Podczas zabiegu lekarz dentysta wstrzykuje dziecku właściwe dawki leków, które powodują, że dziecko zasypia oraz traci świadomość. W tym czasie lekarz może przeprowadzić zabieg stomatologiczny, taki jak wypełnienie ubytku lub leczenie kanałowe. Po zabiegu dziecko jest odkładane na szczególne nosze, gdzie pozostaje pod opieką anestezjologa, aż do całkowitego wybudzenia. Leczenie zębów pod spodem narkozą u młodych ludzi jest bezpieczne, jeżeli jest dokonane przez wykwalifikowanego anestezjologa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY