Nie raz myśleliśmy o tym, by pozostać psychologiem. Ten zawód ma w sobie coś, co nas olśniewa. To kłopotliwe nie każda jednostka nadaje się do tego, by zostać psychologiem, nie każdy z nas ma odpowiednie predyspozycje – a te w wykonywaniu rzemiosła psychologa to konieczność. Specjalista umysłu ludzkiego jest jednostką, która ma za zadanie pomóc nam w skomplikowanych życiowych sytuacjach. To lekarz prowadzonej przez nas duszy. Do psychologa zgłaszamy się wówczas, kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z naszymi kłopotami, kompleksami, emocjami. To właśnie psycholog tłumaczy nam, jak winniśmy się zachowywać, by odbudować swoją psychikę. A takich porad potrzebują i dorośli oraz dzieci.

Z dziećmi pracuje się jednak inaczej niż z ludźmi dorosłymi i znakomicie wie o tym psycholog dziecięcy – Poradnia Harmonia. Jest to trudny zawód. Każdy psycholog dziecięcy uczy się tego, jak postępować z potomkami, jak im pomagać, jak prowadzić rozmowę o ich przeszkodach. A jeżeli maluch trafia do takiego terapeuty świadczy to, że przeszło w życiu wiele – w pewnych sytuacjach było to połączone z agresją, przemocą, nieakceptowaniem, w pewnych sytuacjach z innymi trudnościami.

Gabinety psychologiczne, w jakich przyjmują psycholodzy dziecięcy są dość specyficzne. Potomek, jakie podejmuje rehabilitację psychologiczną musi uwierzyć psychologowi. Musi czuć się komfortowo w takim gabinecie lekarskim. Skutkiem tego też takie gabinety psychologiczne wyposażane są w stosowny sposób. Tam nie ma przypadkowości. Gabinet taki nie jest typowym, sterylnym gabinetem lekarskim, jakie znamy. W szeregu przypadków jest to nastrojowy pokoik wypełniony zabawkami, kolorowankami, sprzętami, którymi bawią się dzieci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY