Wiele firm które funkcjonują w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ może to spowodować jej zatkanie, z takich też powodów niezbędne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów tłuszczu. Urządzenia te są stosunkowo prosto zbudowane, ponieważ składają się z komory, w jakiej na odpowiednio zaprojektowanych przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Jednak posiadając tego typu urządzenie trzeba systematycznie wykonywać serwis separatorów, bo jeżeli się tego nie zrobi, to nie będzie ono skutecznie działać. Szczęśliwie nie powinno być z tym żadnego problemu, bowiem na naszym rynku działa dużo firm mających w ofercie tego typu usługi. Decydując się na ofertę jakiejś należy sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, żeby nie było potem jakiś niejasności związanych z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo serwis separatorów wykonywane jest za pomocą specjalistycznego pojazdu, którym trzeba podjechać tak blisko jak jest to możliwe, a później przy użyciu węża zebrać z powierzchni płynny tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w bezpieczny sposób, tak aby nie ucierpiało na tym środowisko. Dlatego istotne jest to, żeby zamontować taki separator w miejscu do którego będzie wygodny dostęp. Jeżeli się zrobi inaczej i firma oferująca serwis będzie musieć wymyślać nietypowe rozwiązania, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY