Wszystko zaczyna się od spotkania z klientem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej. Bardzo znaczący jest typ imprezy, bo usługi gastronomiczne różnią się od siebie, w zależności od okazji. Inaczej będzie wyglądać przyjęcie komunijne, wesele, rocznica urodzin, rodzinne spotkanie, kolacja w ogrodzie, impreza biesiadna, uroczysty bankiet, czy impreza przy szwedzkim stole.

Jest cała masa elementów, które określają przebieg i konwencję uroczystości, potrzebne jest więc dopracowanie oraz przedyskutowanie wszelkich szczegółów przedsięwzięcia gastronomicznego. Catering jest szablonową usługą, jednakowoż musi być ustalony i przeprowadzony na najwyższym poziomie – Catering dietetyczny. Nie polega to tylko na przewiezieniu naczyń oraz jedzenia z restauracji w wyznaczone miejsce. Współczesny catering to także dobór należytej oprawy, dekoracji do charakteru i miejsca imprezy.

Dobra aranżacja miejsca, dobór dań, estetyka, sposób serwowania, trafna ilość obsługi, to koronne dla cateringu sprawy. Żeby klienci byli zadowoleni, wszystko musi przebiegać sprawnie, bez zarzutu, również w przygotowaniu, przebiegu imprezy, jak oraz sprzątaniu po jej zakończeniu.

Jeżeli jakaś firma cateringowa reklamuje się, iż jest w stanie zrobić wszystko, przeprowadzić każdą imprezę
gastronomiczną, nie za nadzwyczaj wolno w to wierzyć. Jeśli ktoś mówi, iż potrafi zrobić wszystko, to znaczy, że potrafi nie dużo. Mały pub, punkt, sprzedający kanapki, naleśniki, może prowadzić catering, lecz musi pozostać przy reklamie oraz sprzedaży swojego jadłospis, bowiem to robi najlepiej oraz ma do tego możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY