Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z najróżniejszych elementów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są najróżniejsze folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest mocno elastyczna, a równocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej pęknięcia, a równocześnie wykazuje ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, przez co będzie stanowić świetny izolator termiczny. Ta cecha jest wykorzystywana przy kolejnym popularnym wykorzystaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez jakie po przesunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają utracie ciepła. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony można zabarwić na najróżniejsze kolory. Standardowo są one robione z bezbarwnego materiału, ale jest też możliwość jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Mniej widocznym, lecz bardzo ważnym miejscem użycia folii PCV są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia mająca grubość jedynie pół milimetra pochłania w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY