Podczas szukania dywanu należy zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii, a jednak z nich to wybór rodzaju materiału, z jakiego są wykonane. Odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy zauważy się z pewnością, że materiałów takich jest przynajmniej parę. Rzecz jasna będą one miały duży wpływ na wysokość cen, ale też na właściwości i funkcjonalność. Zależnie od swojego składu dywan sznurkowy do salonu może być puszysty i miękki lub nieco bardziej szorstki, oraz w inny sposób zatrzymywać ciepło, co ma na przykład znaczenie dla ogrzewania podłogowego. Z tego też powodu przez ostatecznym wyborem należy zastanowić się dobrze czego od dywanu się oczekuje, i dopiero wtedy poszukać najlepszej dla siebie opcji.

Jeśli w pomieszczeniu ogrzewania podłogowego nie będzie, to można pomyśleć o wełnie. Pokojowe dywany oraz chodniki do przedpokoju na metry wykonane z tego materiału są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki swojej elastyczności nie ulegają większym odkształceniom, nawet jeśli na nich staną ciężkie meble. Wełna świetnie reguluje mikroklimat we wnętrzu, przez co można w ten sposób zadbać o dobrą formę mieszkańców. Trzeba jednak przy niej uważać na nadmierną wilgotność, ponieważ mogą się wtedy pojawić pleśnie i grzyby.

Problemu z wilgocią nie powinno być w przypadku dywanów wykonanych z polipropylenu. To tworzywo świetnie sprawdza się na podłogach z ogrzewaniem, a przez dużą odporność na wodę stosowane też może być na zewnątrz. Wielu producentów robi z niego wycieraczki do butów zewnętrzne, ze względu przede wszystkim na powyższe cechy. Jeżeli ktoś nie chce wydawać zbyt dużo na prawdziwą wełnę, a równocześnie chciałby mieć przytulność i ciepło, to zastanowić się może nad akrylem.

Właściwości tego materiału sprawiają, że dywany sznurkowe dwustronne zrobione z niego bardzo przypominają te z wełny, a jednocześnie są znacznie tańsze. Poza tym akryl jest łatwy w czyszczeniu i nie ma problemów z usunięciem różnych zanieczyszczeń, nie blaknie także pod wpływem słońca, długo zachowując żywe kolory.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY