Posiadacze prywatnych domów mają duże możliwości w zakresie ogrzewania budynków. Rzecz jasna cały czas największym zainteresowaniem się cieszą różnego rodzaju instalacje CO, lecz coraz częściej są też dodatkowo wybierane jakieś inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się chociażby piece wolnostojące. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych kominków, gdyż nie potrzebują pracochłonnych prac montażowych. Z reguły starczy przy użyciu odpowiedniej rury podpiąć je do przewodu kominowego, aby się cieszyć ciepłem w środku. W zależności od rozmiaru takie piece mogą ogrzać nawet do paru pomieszczeń, doskonale się więc sprawdzą jako uzupełnienie klasycznej instalacji.

Bardzo dobrze się też sprawdza ogrzewanie przy wykorzystaniu zwykłych kominków. Tutaj do dyspozycji jest parę możliwości, w tym naprawdę skuteczne kominki z płaszczem wodnym. Przy tej technologii wodne wkłady kominkowe mają pomiędzy dwoma ścianami cienką warstwę wody, która zostaje nagrzana od temperatury we wnętrzu. Taki kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko zostanie rozprowadzone po całym domu.

Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także biokominki. Ich ogromną zaletą jest łatwa i szybka obsługa, nie trzeba bowiem rąbać drewna na kawałki, rozpalać ognia a później pozbywać się popiołu. W wielu przypadkach wręcz nie ma innej możliwości, jeśli ktoś jednak chce mieć u siebie kominek, ponieważ coraz to nowe regiony zabraniają palenia paliwami stałymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY