Spora część właścicieli domów w dalszym ciągu do ich ogrzewania używa najróżniejszych pieców. Zależnie od konstrukcji te piece umożliwiają spalanie paru typów opałów. Niektóre są dedykowane tylko do jednego, w innych można palić kilka odmianami, to zależy od tego, co przewidział producent. Od dawna największym zainteresowaniem cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Opał te robiony jest z węgla o odpowiedniej grubości, przez co ma doskonałe własności energetyczne i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, żeby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Jednak sporą wadą ekogroszku jest cena, która także zaliczana jest do wysokich. Trochę mniej zapłacić trzeba za pellet drzewny Zamość, który w wieku domach bardzo dobrze się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z odpadów i trocin pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a dzięki bardzo niskiej zawartości wody spala się ono dużo lepiej niż drewniane kawałki. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Ze względu na to, że jest on produkowany z naturalnej słomy, to jest to produkt bardzo ekologiczny. Aby nie było problemów z zapewnieniem ciepła w okresie zimowym, każdy właściciel musi sobie policzyć, ile będzie poszczególnego opału potrzebne. Pamiętać też należy o tym, żeby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. Szczególnie wrażliwy jest na to pellet, jaki pod wpływem wilgoci znacznie gorzej się pali. Z takich też powodów zadbać należy o to, żeby przechowywać opał w suchym miejscu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY