Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę przez wiele godzin, ale jednocześnie bardzo dobrze stymulują rozwój umiejętności manualnych i wyobraźnię oraz poprawiają ogólną koordynację. Z takich też powodów warto już od pierwszych lat o takie zabawki zadbać, a jedną z ciekawszych propozycji są rozmaite tablice sensoryczne.

Takie tablice są bardzo proste w budowie, ponieważ robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z zamocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie mieć w sobie, zależy przede wszystkim od wytwórcy, choć w niektórych przypadkach można zrobić ją według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, jakie można przesuwać, zamykać czy przekręcać. Świetnie będą się też sprawdzać elementy mające przyciski, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulacji słuchu można wykorzystać trąbki, dzwonki czy nawet nieduże cymbałki, choć przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Na rynku dostępnych jest dużo rozmaitych tablic, które się od siebie różnią wielkością, liczbą zamocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Podczas wyboru należy mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, z tego też powodu tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Oprócz tego wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie zostało urwane podczas intensywnej zabawy.

Tablica powinna być też odpowiednio duża, aby bez żadnych problemów można było wszystko przesuwać czy dotykać. Nie warto jednak przesadzać z liczbą zamocowanych elementów. Zalecane jest, żeby tablice edukacyjne nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ właśnie wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale byłoby dobrze, żeby różniły się też poziomem trudności, ponieważ wtedy będą stanowić na malucha wyzwanie, które będzie on chciał sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…