Polacy to właśnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej mogą aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości krajów członkowskich. Migracja Polaków przybrała formę migracji zarobkowej. Kolosalne bezrobocie w Polsce i gigantyczna różnica w warunkach życia oraz miary dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w gigantycznym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte niejednokrotnie przyciągają profesjonalistów z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im atrakcyjne warunki zatrudnienia i również rozliczenia podatku holandia. Z możliwości podróży zagranicznych niezmiernie wielokrotnie korzystają studenci oraz pracobiorcy naukowi. Przede wszystkim źle prezentuje się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dobrane do bieżących pragnień rynku, kładzie zanadto duży nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Okoliczności pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to zwłaszcza naukowców, lekarzy oraz inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji właściwych, maszyn, urządzeń oraz laboratoriów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY