W minionym czasie niezwykle sporo mówi się na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na pewno nie jedna jednostka z nas, jaka czyta ten artykuł zastanawia się, czy pomoc psychologiczna w przedszkolu będzie na pewno przydatna. Opinie na ten temat zapewne podzielone. Niektórzy sugerują, że nie jest psycholog potrzebny w przedszkolu.

Jest to na szczęście nieduża grupa ludzi. Większość osób zdaje sobie kwestię z tego jakie duże znacznie od wczesnego dzieciństwa ma pomoc psychologiczna – wypróbuj psychoterapia dda radom. Z dniem 1 lutego 2011 roku wkroczyło rozporządzenie, które ma za zadanie udzielać i aranżować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w powszechnych przedszkolach i szkołach. Na innowacyjnych zasadach jednak zacznie obowiązywać ta ustawa w roku szkolnym. Pomoc psychologiczna w przedszkolu nie tylko obejmuje dzieci, jakkolwiek też oraz rodziców czy też opiekunów prawnych dziecka. Jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym to im ta pomoc udzielana jest w postaci diagnozy psychologicznej i rozpoznania ewentualnych możliwości dziecka.

Również trzeba rozpoznać jego indywidualne potrzeby, jak i trudności edukacyjne dziecka. Jeżeli chodzi o rodziców, to w tym wypadku pomoc psychologiczna obejmuje parę zakresów: wspomaganie rodziców w postępowaniach wyrównujących deficyty rozwojowe, pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, przekazywanie rodzicom informacji i metodach oddziaływań wychowawczych jak również i prowadzenie konsultingu dla rodziców. Przyczyną takiej inicjatywy aby weszła pomoc psychologiczna już w przedszkolu to naturalnie narastające kłopoty młodzieży. To daje do myślenia, czy nauczyciele w takiej sytuacji muszą angażować się w pomoc psychologiczną wobec uczniów, którzy manifestują pewne zachowania problemowe. Słuchacze już od najmłodszych lat muszą być pod stałym okiem psychologa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY