Wielu osobom klasyczne tapety mogą się źle kojarzyć – przykładowo z mało ciekawymi szlaczkami sprzed kilku dekad. Lecz dzisiaj zupełnie inaczej to wygląda niż dawniej, zarówno jeżeli będzie chodzić o kolorystykę i wzory, jak też używane do produkcji materiały.

Zresztą wystarczy zobaczyć jakiś polecany tapeta mural do sypialni, żeby przekonać się o tym samemu. W sklepie takim powinno się znaleźć kilkudziesięciu lub nawet kilkuset producentów, a w katalogu każdego z nich naprawdę pokaźną liczbę motywów oraz wzorów.

Motywów zróżnicowanych, niezwykle oryginalnych i ciekawych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskała tapeta mural dla dzieci. W stosunku do klasycznych tapet murale są całymi, gotowymi obrazami, które najlepiej jest kupować docięte do odpowiednich rozmiarów. Dzięki temu prezentują się one bardzo ładnie, dając wnętrzu wyjątkowy charakter. Kolejna z ciekawszych propozycja to tapeta imitacja betonu. Tapety z motywami cegły albo betonu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w rustykalnym stylu.

Dzięki głębokim, nasyconym kolorom całość bardzo realistycznie wygląda, wiele osób w pierwszej chwili powie, że patrzy na ścianę zrobioną z naturalnych materiałów. Stylistycznych możliwości, które posiada tapeta na jedną ścianę jest dużo więcej. Bez przerwy pojawiają się nowe wzory i motywy, dzięki jakim pomieszczenia mogą ciekawie wyglądać. Bardzo dużym powodzeniem ostatnio się cieszą fototapety, na których można nadrukować dowolną fotografię czy grafikę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY