Kuchnia hiszpańska jest bardzo atrakcyjna oraz zróżnicowana. Przede wszystkim właśnie dlatego, że niemal w każdym regionie tego kraju jesteśmy w stanie skosztować gruntownie innych potraw. Trudno więc mówić o tym typu jedzenia jako o całości.

Jak najbardziej w Polsce znamy wyłącznie nieliczne rodzaje potraw kuchni hiszpańskiej. Przede wszystkim jest to paella, czyli potrawa robiona na bazie ryżu. Dodaje się do niego różnorodne dodatki.

Mówi się, że w Hiszpanii paella jest potrawą robioną z tego, co akurat jest w lodówce – warto sprawić granitor. Rzeczywiście doliczyć do niej możemy kurczaka, owoce morza oraz ryby i same warzywa. Oprócz tego z hiszpańskiej kuchni przywędrowały do nas tak zwane tapas, czyli najzwyczajniej w świecie zakąski podawane najczęściej w barach jako dodatek do piwa. Oprócz tego niezwykle kultowym produktem hiszpańskiej kuchni jest szynka, innymi słowy schematyczna jamon.

Znamy ją w głównej mierze z telewizji. To właśnie jest szynka z obszernych udźców, jakie nieraz wiszą w barach bądź sklepach. Jest to niemniej jednak wybitnie kosztowny przysmak. Prócz tego kuchnię hiszpańską kojarzymy również z obszerną ilością odpowiedniej jakości wina i świetnie parzoną kawą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY