Najważniejsze wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej opublikowane są na witrynie GoldenTeacher. Jest to jeden z 3 gatunków grzybów, jakie można spotkać, mających w składzie psylocybinę. Zawiera on także sporą ilość takiej substancji. O tym, jak łysiczka lancetowata wygląda mających doświadczenie entuzjastów grzybów psylocybinowych nie ma potrzeby poinformować, natomiast jeśli ktoś zamierza dopiero się tego dowiedzieć, to ze wskazanej witryny www z pewnością powinien skorzystać. W głównej mierze z wpisu na prezentowanej stronie można dowiedzieć się, jaki jest wygląd kapelusza.

Zmienia on własne ubarwienie pod wpływem wilgoci. W takiej sytuacji może być on brązowy, ciemnooliwkowy albo szarawobrązowy. Jeżeli jest natomiast sucho to kapelusz jest gładszy, biały, żółtawy albo żółtawobrązowy. Średnica kapelusza łysiczki lancetowatej ma od pół do półtora centymetra, wysokość to od jednego do 2 cm. Kapelusz może posiadać różne kształty. Najczęściej jest natomiast stożkowaty, dzwonkowaty albo zaostrzony jak lanca.

Na górze kapelusza można znaleźć charakterystyczny guzik. Kapelusze gładkie w zakresie tego gatunku można spotkać nad wyraz rzadko. Starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi. Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadziej, posiadają sporą szerokość i często są nieco przerośnięte i mocno wrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko się zmienia, od intensywnej czerwieni po czarny. Zapoznając się z tym opisem nad wyraz szybko można będzie stwierdzić, jak prezentuje się wskazany grzyb.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY