Jest wiele form terapii długoterminowej, opierających się na rozmaitych bazach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odkryć intensywne korzenie przyczyn melancholii. Jej celem jest rozłożenie długo trwających kłopotów z przeszłości, z jakimi nie czujemy się związani. W następstwie tego nie można od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej będzie psychoanaliza. Psychoanalitycy uważają, że nasze kłopoty wywodzą się z przeszłości.

Kłopotom tym nie potrafimy zaprzeczyć i nieustannie pozostają one w naszej idealnej świadomości. Nasilają się one szczególnie w czasie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych niemiłych uczuć do świadomości. Zamiarem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje kłopoty – terapia radom. Chory, jaki rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, lecz co poniektóre z nich mają niezmiernie małe doświadczenie, dlatego także swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Farmaceutyki przyjmowane zgodnie z zaleceniem medyka są w stanie przynieść miarodajną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Na ogół jednak potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Sporo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet nałogi. Diazepan nie podporządkowuje. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno zakupić wszelkie leki odurzające, jakkolwiek nie wolno dostać tutaj leków typowo depresyjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY