Dorastające dzieci są doskonałymi obserwatorami życia dorosłych, a poprzez pierwsze lata rodzice są dla dzieci autorytetem i wzorem do naśladowania. Jeżeli nasze nawyki żywieniowe są złe, możemy być pewni, iż nasze dzieci podobnie będą się żywić w przyszłości. Jeśli my, dorośli spędzamy parę godzin dziennie przed telewizorem – nasze dzieci też wybiorą telewizor czy komputer zamiast spaceru czy gry w piłkę.

Jeżeli pragniemy zmienić sposób naszego życia, odżywiania, możemy to zrobić w jakiejkolwiek chwili – na zmiany nigdy nie jest za późno. Wyłońmy zdrowy tryb życia, a nadzwyczaj szybko zmiany zaakceptują wszyscy domownicy. Istnieją też rozmaite terapie, w razie problemów – na przykład okulary z blokadą światła niebieskiego. Niezmiernie istotne dla dzieci są wspólne posiłki z rodzicami. Oprócz tego, że jest to czas bycia wraz, to jest możliwość rozmowy, poruszenia przeróżnych tematów, posłuchania, co dziecko ma do powiedzenia.

Przy trafnym pożywieniu, nawet te trudniejsze rozmowy prowadzi się łatwiej. Wspólne wyjazdy są również nieodzowne – także oraz tutaj spędza się czas razem, a wspólne zabawy na powietrzu tylko rodzinę jednoczą. Zdrowe jedzenie, ruch na świeżym powietrzu, to jest to czego najbardziej potrzebujemy do zachowania porządnego zdrowia.

W jaki sposób nie ulega wątpliwości odżywanie ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Jedzenie mające ogromną zawartość, tłuszczu, potrawy kaloryczne oraz tak zwane fast foody uznawane są za najbardziej niezdrowe z wszystkich. Mimo, że o tym wiemy, nie w szeregu przypadków umiemy się oprzeć nęcącej zapachem i smakiem zapiekance, hot-dogowi, czy hamburgerowi. Takich potraw jest niezmiernie dużo oraz należą do nich również frytki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY