Kawa podawana jest na różnorodne sposoby. Wielokrotnie zależy to od miasta czy kraju. We Włoszech na przykład najpopularniejsza będzie kawa espresso podawana w malutkich filiżankach. Jest to nadzwyczaj mocna kawa skutkiem tego też podaje się ją. Odmianą kawy, która jednakże z parzoną mocną kawą nie ma dużo wspólnego jest cappuccino, kochana przede wszystkim na południu Europy. W tak niedużych filiżankach.

W Polsce mamy zwyczaj picia kawy parzonej – cząsteczki zmielonych ziaren palonej kawy wsypuje się do filiżanki i zalewa wrzącą wodą – jeżeli chcesz kupić kawę należytej jakości w interesującej cenie, sprawdź kofiti. To niesłychanie reprezentatywny sposób podawania, lubiany w nielicznych państwach. Sporo osób nie toleruje drobnych fusów, które unoszą się niekiedy przeszkadzając czy wręcz utrudniając spożywanie tego wybornego napoju. Kawa zawiera kofeinę. Nie jest więc polecana dzieciom. Nie można przesadzić z piciem kawy.

Zbyt duża jej ilość w ciągu dnia może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Są osoby, jakie nie tolerują mocnej kawy – parzonej czy też z ekspresu. Takie osoby wolą słabszą kawę rozcieńczoną na przykład mlekiem czy śmietanką do kawy. Kawę uprawia się tylko w niektórych państwach. Jest to niemniej jednak nadzwyczaj dochodowy biznes. Eksportowana jest nieomalże do wszystkich krajów – Europy, Ameryki, Azji. Chyba wszyscy, w jakimkolwiek zakątku na ziemi pijemy kawę. Jak najbardziej robimy to na różnorodne sposoby. Jednym kawa smakuje, inni jej nie spożywają, nie piją, wyraźnie jej nie lubią. Jednakże to tylko od nas zależy, od naszego smaku czy gustu czy taką kawę będziemy pić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY