W minionych latach coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na kupno domu czy mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy banki rozpoczęły wprowadzać w życie tak zwaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w następstwie tego tak w rzeczy samej zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto dochodowym, są w stanie mieć tu znaczenie? Okazuje się, że bardzo istotnym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt dla firm. Ogólnie prościej jest zdobyć wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, wobec tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu czy mieszkania, bowiem ma prawo okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje interesująca sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz iż dzieli ich dosyć gigantyczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują rozmaitą politykę przyznawania kredytu, na ogół jest tak, że brany jest po uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a potem sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY