Wiadomo, że jeśli korzystamy z czegoś nadmiernie długo oraz rozpoczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Podobnie jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być niegroźny. Został stworzony w celu upraszczania wszelkim życia. Jednakże, gdy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to sprawiać uzależnienie. Na ogół rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu buszując po internecie, wykorzystując z serwisów społecznościowych bądź też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma okazję objawiać się nadpobudliwością, agresją (przede wszystkim u dzieci i nastolatków), odczuwaniem jakiegoś niedosytu, gdy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąś grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Dzisiaj dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dosyć wielokrotnie się zdarza, ale kradzieży danych, fotografii, plików z komputera. By zapobiec temu musimy wykorzystywać środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY