Jakiekolwiek rozwiązanie ma własne niedociągnięcia oraz atuty. Jakim sposobem chodzi o parkiet olejowany to potrzeba częstej i pracochłonnej pielęgnacji parkietu, potrzeba dogłębnego czyszczenia i pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie szczególnych dla posadzki olejowej środków oraz są one chłonne – zatrzymują pobrudzenia oraz zacieki. Posadzka olejowa nie jest faworyzowana dla ludzi cierpiących na brak czasu oraz nieumiejętność zachowania czystości w domu. To podłoga korzystna dla czyściochów, uwielbiających estetyczne wnętrza.

W przeciwnym wypadku lepsza będzie posadzka lakierowana. Nie jest tak piękna i elegancka jak posadzka pokryta olejem jednak jest o wiele prostsza do utrzymania w czystości i tańsza w eksploatacji.

Pomimo to, jednakowo jak olejowa – także posadzka lakierowana ma niedociągnięcia jak oraz atuty. Jakie? Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy jedynie mop z wodą i delikatny detergent), swobodnie utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, wymagane jest zastosowanie tylko bazowych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie niebezużyteczne tylko raz na parę lat, żeby uniknąć rys, należałoby użyć lakieru satynowego lub matowego. A wady podłogi lakierowanej?

Swobodnie powstają rysy, rysy nadzwyczaj widoczne na połyskliwym lakierze, parkiet często się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (niemniej jednak łatwiej go wyczyścić), nie nadaje się do renowacji punktowej, jeśli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest naprawa przez wtórne malowanie oraz cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja przynależy do Ciebie, jeżeli potrzebujesz dodatków, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy istotniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy praktyczne oraz pamiętaj – podłogę zawsze można poddać renowacji i wymienić jej ochronę na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY