Nie każdego stać na proporcjonalną wymianę samochodu co parę lat. Pozostają w związku z tym inne metody. Można przykładowo poddać samochód tuningowi. Początkowo jego głównym celem była jedynie poprawa osiągów. Przez zastosowanie określonych trików i technik można było podwyższyć uzyskiwane optymalne prędkości oraz liczbę obrotów silnika. Kierowcy często korzystają z tuningu optycznego. Jego celem nie będzie polepszenie pracy auta, lecz uatrakcyjnienie wyglądu. Kierowca może zdecydować się na założenie alufelg, interesujących zderzaków czy spojlerów. Może też poeksperymentować ze światłami.

Właściwie dobrane rozstrzygnięcia i akcesoria mogą nadać samochodowi ściśle mówiąc atrakcyjny i pionierski wygląd. Eksperymentować można również z wnętrzem. Wolno pokusić się o wymianę foteli czy naznaczenie deski rozdzielczej czy tłumika – katalizatory sportowe. Taki pojazd zawsze pozytywnie faworyzuje się na drodze wśród innych aut. Prawidłowo jest jednak uważać, żeby nie przesadzić z indywidualizacją oraz udziwnianiem. Gdy zastosuje się zanadto dużo tuningowych rozwiązań pojazd zamiast atrakcyjnie, wygląda jedynie kiczowato.

Tuningiem zajmują się wyjątkowe firmy, wykonują go także samodzielnie fanatycy motoryzacji i samochodów. Dzięki zastosowaniu rozmaitych trików wolno znacznie poprawić osiągane prędkości, ilość obrotów silnika. Jednakże szczególną wagę przykłada się do wyglądu samochodu. W porównaniu z najświeższymi modelami z salonu, nawet kilkuletni samochód wygląda blado i pospolicie. Tuning optyczny ma prawo mu nadać atrakcyjny i indywidualny wygląd.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY