Przyczepa kempingowa wymaga holowania, skutkiem tego niezbędne są konkretne wiadomości w tym aspekcie. Holować można przeróżne przyczepy, jednak wypada wiedzieć, że ciągnąć można tylko i jedynie taką przyczepę, której masa kompletna jest niższa od masy auta.

Jeżeli chodzi o kempingowe, więcej na kampery. Na domiar tego przepisy dopuszczają ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei zarządzamy wozem terenowym i będziemy pragnęli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie konieczne postaranie się o pomocnicze uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z sprawą holowania, warto także sięgnąć do przepisów technicznych, aut oraz przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest określona maksymalna masa holowanej przyczepy. Też w kodeksie drogowym możemy znaleźć kilka przepisów, połączonych z przyczepami. Pomiędzy każdą przyczepą, a holującym ją wozem ma obowiązek znajdować się połączenie w postaci linki lub ewentualnie łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY