Do w największym stopniu prawdopodobnych i przeważnie diagnozowanych przyczyn problemów z erekcją u mężczyzn w przeróżnym wieku należy: stres, zmęczenie i kiepsko dobrana partnerka, kłopoty sercowe, nieadekwatny tryb życia: palenie papierosów, alkohol oraz środki dopingujące i kwestie hormonalne. Na wszystko ma okazję pomóc leki na potencję bez recepty. Stres oraz zmęczenie to główny powód, jaki nasuwa się na myśl, kiedy mężczyzna ma jakiekolwiek kłopot w sprawach erotycznych. Tak także panowie tłumaczą się własnym partnerkom, jakie wyczekują wieczornych ekscesów, a jakkolwiek oni dopiero co wrócili z denerwującej pracy i jedyne o czym marzą to gorąca kąpiel oraz odpoczynek.

W jaki sposób się okazuje, rzeczywiście mają do tego prawo – mogą nie posiadać ochoty, albowiem najzwyczajniej w świecie nie mają na to siły, jednakowoż często brak siły i ochoty połączony jest z czymś jeszcze. Nierzadko problemem jest też niepoprawnie dobrana partnerka – jeżeli w związku wszystko układa się porządnie, seks to najzwyczajniej w świecie jego uzupełnienie, natomiast jeżeli któraś z ludzi nie jest usatysfakcjonowana ze swego życia bądź już nie miłuje swojej rzekomo drugiej połówki, kłopot ten przejawia się w zagadnieniach łóżkowych.

Druga sprawa to kwestie serca i nie chodzi tu o złamane serce lub ewentualnie kiepską partnerkę, a najzwyczajniej w świecie kwestie fizjologiczne – jeżeli z prowadzoną przez nas partnerką wszystko jest w porządku i układa nam się w życiu, a mimo to komplikacje erotyczne narastają, udajmy się do specjalisty, jaki przebada nasze serce problemem może być na przykład kiepskie krążenie krwi.

Zły tryb życia, a w takim razie w głównej mierze nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, spożywanie przesadnej ilości alkoholu czy zażywanie środków dopingujących lub wspomagaczy może wpływać na jakość życia seksualnego, znamiennie je obniżając. Przekroczenie każdego z podanych wyżej środków prowadzi tylko do jednego – do impotencji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY