Odwiedzając przeróżne miejsca, hotele, restauracje, puby, kawiarnie, mieszkania naszych bliskich i rodziny, wkraczając do nich od wejścia wiemy – czy też będziemy się w nich czuć poprawnie, lub będziemy chcieli ekspresowo wyjść. Zależy to od klimatu dominującego w danym miejscu, a sam klimat zależy od godziwej aranżacji wnętrza. Projektując własne mieszkanie, wypada się odpowiednio zastanowić, w jakim wnętrzu będziemy się czuli najodpowiedniej.

Ma prawo to będzie styl wiktoriański, ma prawo orientalny, południowy, wybitnie nowoczesny lub stereotypowy. A może postawić na miejsce zamieszkania ekologiczne, rustykalne? Aranżacja mieszkalnych wnętrz ma nawiązywać do otoczenia, przede wszystkim, kiedy mieszkamy w domu jednorodzinnym – jeśli intrygują Cię płytki z cegieł, zobacz na
płytki z cegieł Wrocław.

Trudno sobie wyimaginować dom stojący pod lasem, na kolosalnej przestrzeni, wyposażony w nowoczesne meble ze stali i szkła. Otoczenie wymusza w wiarygodnym sensie podporządkowanie się do niego. Aranżując wnętrze domu, zakłada się, że wnętrze mieszkalne oraz otoczenie powinny ze sobą współgrać. Taras, ogród, mają być przedłużeniem salonu. Jeśli przy aranżacji wnętrz odstąpimy od tej zasady oraz zaczniemy urządzać na zasadzie kontrastów, w krótkim czasie poczujemy się w takim miejscu najzwyczajniej w świecie źle. Kolory są bardzo znaczącym detalem jeśli gra toczy się o wystrój wnętrz mieszkalnych. To od barw zastosowanych w stworzonym przez nas mieszkaniu zależy niezmiernie wiele, zależy to, jak będzie wyglądało wnętrze mieszkania, czy będzie ono ciepłe oraz przytulne czy wyraźnie przeciwnie – krzykliwe, irytujące, męczące.

Co poniektórzy z nas stawiają na odcienie zdecydowane oraz ostre. Powinniśmy jednak wiedzieć, jak je łączyć, w jakim miejscu lokować konkretne odcienie. Istnieją miarodajne bazowe zasady dotyczące barw w aranżowaniu wnętrza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY