Ocieplanie obiektu powinno się rozpoczynać od podstawy, czyli inaczej rzecz ujmując od fundamentów. To właśnie dzięki stosowaniu specjalistycznych tworzyw ocieplających fundamenty wolno w zdecydowanym stopniu polepszyć ich stabilność. Poza tym takie powłoki izolacyjne następujące pod postacią specjalnie do tego celu dostosowanego styropianu, są niejako główną barierą osłonową, jaka jak nie spojrzeć w zdecydowanym stopniu zabezpiecza powierzchnię czy to ścian fundamentowych lub również piwnicznych przed oddziaływaniem nieprzydatnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby nadmierna wilgotność.

Styropian na fundament najczęściej występuje pod dwojakimi postaciami – ścianki berlińskie. W przypadku nadmienionych już poprzednio ścian fundamentowych oraz piwnicznych najczęściej użytkuje się styropian charakteryzujący się względnie niewielką gęstością. Sytuacja prezentuje się trochę inaczej, kiedy w grę wkracza zabezpieczenie należytej warstwy zabezpieczającej fundamenty przed działaniem wody. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zdecydowanie twardszego styropianu.

Warto w tym momencie wtrącić również o innym materiale, inaczej wełnie szklanej, która w swej charakterystyce jest niezwykle podobna do płyt wełny mineralnej. Przy ocieplaniu pomieszczeń odkrywających się bądź też całościowo lub w większej części pod ziemią służy styropian na fundament. Po samej nazwie styropianu wolno wywnioskować, iż prócz ocieplania ścian piwnicznych znajduje on również zastosowanie przy tworzeniu bariery izolacyjnej w obrębie fundamentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY