Gdy zdobywasz szczeniaka cały twój świat się zmienia. Zwierzę jest członkiem rodziny. Wyobraź sobie, iż to tak jakbyś najzwyczajniej w świecie miał pionierskie dziecko. Twój rozkład dnia, Twój wolny czas, wszystko musi być renegocjowane w celu uwzględnienia oryginalnego członka rodziny – ważne jest także szkolenie, znacznie więcej na Szkoła dla psów Warszawa. Lecz w głównej mierze i zwłaszcza na pierwszym miejscu psy żądają szkolenia. Nie zakładaj, że psy są na tyle sprytne, że będą w stanie odgadnąć, co masz na myśli. Do tego, nie można z nimi rozmawiać tak jak można z drugim człowiekiem. Potrzebują szkolenia oraz to wszystko w tym temacie.

Przez co najmniej cztery miesiące pies będzie używał dowolnego miejsca dla realizacji higieny osobistej. Po pierwsze w następstwie tego, że nie może sobie w tym sam pomóc, a po drugie w następstwie tego, iż nie zna się na tym, bowiem nikt go nie nauczył innego rozwiązania. W celu zmniejszenia ilości tego problemu, jaki trzeba posprzątać trzeba wziąć go na spacer co najmniej raz na trzy godziny. Co świadczy, iż twój harmonogram musi być ściśle mówiąc elastyczny, aby umożliwić takie działanie. Na dodatek, należy odpowiednio odgadnąć charakter czworonoga

Niektóre psy reagują najprawidłowiej na nagrody. W związku z tym jeżeli bierzesz go by załatwił się na zewnątrz masz możliwość go tego nauczyć za każdym razem nagradzając go czymś. Niektóre psy robią to za jedzenie, inne dla zabawek. Niezależnie od tego co to jest, należy to zidentyfikować oraz działać na tej podstawie. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem to serdecznie zapraszam serdecznie do zaznajomienia się z różnymi tego typu wiadomościami, jakie spokojnie odnajdziesz w sieci internetowej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY