Jakiemukolwiek właścicielowi pieska zależy na tym, aby jego pupil był mu oddany i właściwie reagował na wydawane polecenia. Psy potrzebują zatem tresury, jaka wspomaga uformować ich charakter.

Dziś istnieje możliwość oddania psa do specjalnej szkoły, gdzie zostanie porządnie wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o kilku sprawach. W szczególe korzystna jest cierpliwość. To jak prędko pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a także od rasy.

Nie ulega wątpliwości również, iż im młodszy jest pies, tym poprawniej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niezmiernie ciężka lub w ogóle nie możliwa. W tresurze niesłychanie ważna jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, w jakim miejscu znajdują się istotne wiadomości dotyczące szkolenia pieska.

Najpoprawniej to robić na co dzień o ciągle korzystających z naszej oferty porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać nazbyt długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie posiadać problemy z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być też konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do czworonoga docierają przeciwne komunikaty i w efekcie nie wie on, co ma robić. Tresując pieska, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie przynoszą spodziewanych efektów, nie wspominając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź pomiędzy psem a właścicielem, nie może ona opierać się na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY