Schorzenia z jakimi można zgłosić się do renomowanej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich chorób powiązanych z układem endokrynnym. Najczęstszy motyw wizyty u endokrynologa to problemy związane z tarczycą, a więc z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielanie 2 wyjątkowo znaczących hormonów.

W placówce posiadający duże doświadczenie endokrynolog bartoszyce zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorych zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i pozostałymi. Na dodatek można się tu kierować, kiedy ktoś będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania lub będzie zmagać się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Dodatkowo, jeżeli pozostałe schorzenia też mają wpływ na zmiany hormonalne, to również pozostaje to wskazaniem do zgłoszenia się w takie miejsce. Z uwagi na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z praktyką kliniczną realizuje działalność naukową możliwe jest to, by rozpatrzył przypadki pacjentów indywidualnie, na podstawie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie innowacyjnych standardów leczenia jest domeną jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy leczone są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzane są również schorzenia nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo pacjentek zgłosi się także ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym i nadmiernym owłosieniem. Poradnia będzie zajmować się też zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY