Obozowanie na campingu nie jest naturalnie bezpłatne, niemniej jednak agregacja wszelkich opłat nie przeraża letników. Opłacamy za osobę za dobę. Koszty nie są duże, a dzieci zawsze mają zniżki. Nieraz są także upusty dla rodzin i przy dłuższych pobytach.

Płacimy też za ustawienie samochodu lub też przyczepy oraz pobieranie energii elektrycznej. Za pobyt z pupilem także nieraz musimy na domiar tego zapłacić, chociaż nie jest to normą. Rzecz jasna należy pamiętać by sprzątać po zwierzęciu oraz starać się, by nie zakłócało ono spokojnego wypoczynku innym letnikom. W ceny wliczona jest należność klimatyczna oraz możliwość korzystania z węzła sanitarnego. Opłaty kwater, jeśli takowe znajdują się w pobliżu campingu, również nie są duże.

Jesteśmy w stanie nocować w domach krajoznawczych w sezonie zapłacimy blisko stu złotych, a mamy do dyspozycji cały domek (jeden lub też dwa pokoje) z łazienką. Ze względu na niskie ceny, campingi cieszą się niezwykłą popularnością. Ze wszystkich pól biwakowych w Polsce korzysta rocznie ponad sto tysięcy osób, a parę procent stanową turyści z zagranicy. Pole biwakowe czy też pole namiotowe lub ewentualnie campingowe to miejsce ogrodzone, gwarantujące nocleg w namiocie, przyczepie lub też domku turystycznym, jakie nie jest strzeżone. Pole namiotowe jest w wielu przypadkach położone w jakimkolwiek interesującym miejscu: nad jeziorem, blisko morza, w malowniczym zakątku, blisko Parku narodowego, ruin zamku, jakiejś popularnej budowli.

Pole campingowe wyekwipowane jest w sanitariaty z prysznicami z ciepłą i zimną wodą oraz toaletami przystosowanymi dla ludzi niepełnosprawnych – jeśli chcesz wynająć przyczepę, zobacz centrum campingowe. Są też podłączenia elektryczne dla przyczep campingowych, ławki, kosze na śmieci, miejsca na ognisko, a nieraz także wypożyczalnia sprzętu turystycznego czy sklepik spożywczy. Na polu biwakowym zawsze odnajdują się punkty poboru wody pitnej i podstawowe urządzenia sanitarne, takie jak prysznice, łazienki, toalety. W dzisiejszych czasach najwięcej pól campingowych znajduje się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, warmińsko – mazurskim oraz wielkopolskim, ponieważ odnajdują się ta w najwyższym stopniu interesujące turystycznie obszary.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY