Jeżeli jeziora w Polsce to wyłącznie Mazury! Te poetyczne regiony aż proszą się o rozstawienie namiotu oraz admirowanie wschodów i zachodów słońca nad mazurskimi taflami czystych jezior. To jednak nie wszystko. Wakacje nad jeziorem proponuje też województwo zachodniopomorskie i Kaszuby. Co nas oczekuje nad jeziorami? W szczególe plaże oraz kąpieliska.

Oprócz tego wypożyczalnia wyposażenia wodnego, takiego jak rowery, kajaki, łódki, możliwość opalania się, grania w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona, zabaw z wybrańcami, spacerów. Inne możliwości czynnego spędzania czasu to: narty wodne, lot spadochronem za motorówką, łowienie ryb, pływanie kajakiem, rajdy rowerowe, regaty żeglarskie, rejsy statkiem. W sąsiednich środowiskach organizowane są również dancingi, dyskoteki, można zagrać w bilard, a późnym wieczorem rozpalić ognisko i upiec wyborne kiełbaski. Popularnością cieszą się też piesze lub rowerowe eskapady po okolicy.

Głównie ludzie z sporych miast, spragnieni kontaktu z naturą, wybierają się na spacery po lasach, przysiądą nad brzegiem jeziora i podziwiają piękno przyrody. Camping w górach to niezwykle interesujący sposób na skorzystanie z uroków polskich Tatr, Sudetów bądź też Bieszczad – zaciekawieni? Dzierżaw przyczepę na kampery nowe. Środowiska wypoczynkowe oraz pola namiotowe są położone w bliskim kontakcie z przyrodą. Tatry i Podhale należą do jednych z najchętniej odwiedzanych przez wędrowców miejsc na mapie Polski.

Pośród miejscowości turystycznych największą popularnością cieszy się bez wątpienia Zakopane. Wolno tam odnaleźć tanie i poprawnie położone campingi, np. Camping pod Krokwią. Stamtąd niesłychanie blisko do szlaków, m. in. do Doliny Strążyskiej i do centrum: na Krupówki.

Beskid to rejon ogromnie atrakcyjny turystycznie. Tam korzystać w pełni z pobytu w górach, jak oraz nad wodą. Jezioro Żywieckie słynie ze wspaniałych warunków żeglarskich. Bieszczady są doskonałym miejscem na ferie, bowiem oferują wiele atrakcji, takich jak: spływy kajakowe, wycieczki piesze oraz rowerowe, rejsy statkiem. Camping u Sudetach przyniesie nam epokowe wspomnienia. Kiedy kogoś wyczerpią wędrówki, ma do dyspozycji inne atrakcje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY