Niezmiernie istotne są zasady, jeżeli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, bo to naturalnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, iż spełnia on wszelkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe spotkania. Ważnym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała między znajdującymi się tu liniami granicznymi, a również, żeby rodzaj trawy dopasowany był do podłoża, w jakim ma pozostać ona zasiana.

Ponadto profesjonaliści twierdzą, że ma obowiązek występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeśli chodzi o trawniki rolowane, jakie nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli gotowe role trawy, w owym czasie musimy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

By stworzona przez nas nawierzchnia błyskawicznie rosła powinniśmy również zastosować mieszankę, jakiej obowiązkiem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, dlatego też może ona działać nawet wiele dni od czasu jej użycia. Należałoby pamiętać też o nawadnianiu i pielęgnowaniu trawnika, ponieważ wyłącznie we właściwych warunkach może on bezbłędnie spełniać swe funkcje.

Niezwykle znacząca jest też pielęgnacja trawnika – w tym wypadku też nawadnianie. Znaczące w harmonijnym nawadnianiu trawy jest układ rur, którym doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, w następstwie tego zataczać okrąg dookoła całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – popatrz więcej o trawie z roli. Dobrze zainstalowany system nawadniający składa się z dziesięciu zraszaczy, jakie sięgają dwudziestu czterech metrów, to naturalnie dzięki temu mamy pełne przekonanie, iż cała powierzchnia będzie dobrze nawodniona.
 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY