Rzęsy mają możliwość zmiany wyglądu jednym pstryknięciem palca. Nic dziwnego, że większość dziewczyn zawsze szuka TEJ metody lub tuszu do rzęs, który nada im prawdziwy wygląd łani! Przy milionach marek tuszów do rzęs, zalotek i produktów przyspieszających wzrost może być dość trudno znaleźć taką pielęgnację, która będzie dla nas idealna i nie będzie kosztować ręki i nogi.

Powiem szczerze: po stronie rzęs życie mnie zepsuło.

Od najmłodszych lat pociągały mnie kosmetyki mojej mamy, a zwłaszcza jej tusz do rzęs. Lubiłam malować rzęsy na czarno (czytaj tutaj „posmaruj całą powiekę”), zachwycona tym, jak ten produkt odmienił moją twarz!

To właśnie w moich nastoletnich latach naprawdę zaczęłam regularnie nosić tusz do rzęs. Moja mama nauczyła mnie, że makijaż służy po prostu do podkreślenia tego, co już mamy. Mając długie rzęsy, zdecydowałam, że to mój główny atut i że będę doskonalić sztukę nakładania tuszu do rzęs, aby je maksymalnie podkreślić!

Dosyć dobrze pamiętam, jak kiedyś szłam po dziale kosmetycznym w aptece, kiedy klientka rozmawiająca z doradcą zwróciła się do mnie i wskazała na mnie: „To takie rzęsy jak ona mi się podoba! Pamiętam, jak konsultantka powiedziała jej, po drobiazgowej obserwacji mnie, że moje rzęsy są długie nie tylko z powodu tuszu, ale z powodu mojej genetyki. Nadal dałem mu 2-3 rzeczy na miejscu, zanim z dumą udałem się do kasy. 😉

Krótko mówiąc, przez lata udało mi się rozwinąć moje techniki aplikacji, odkrywając kilka wariantów i mogę powiedzieć, że nawet jeśli moje rzęsy są naturalnie długie, to ta technika robi WSZYSTKO różnicę. polecana odżywka do rzęs

Więc bez zbędnych ceregieli, oto moje niezawodne wskazówki, jak uzyskać dłuższe rzęsy.

Znajdź swój ulubiony tusz do rzęs

Na rynku jest tak wiele dobrych tuszów do rzęs, że wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Osobiście naprawdę mam słabość do pędzli silikonowych. Uważam, że nie przechowują zbyt dużo produktu i dlatego rzadziej sklejają się na rzęsach. Mój tusz do rzęs przez ostatnie 10 lat? Stary, dobry Lash Blast Volume z Covergirl!

Upewnij się, że masz odpowiedni kolor Czy chcesz mieć naturalny wygląd na co dzień, czy raczej glam look na wieczorne wyjście?Osobiście bardzo lubię używać ciemnobrązowego tuszu do rzęs do dopełniania dziennego makijażu, myślę, że daje trochę bardziej miękki wygląd! Czerń jest idealna na wieczory lub do bardziej wyszukanego makijażu.

Brak suchego tuszu do rzęs!

Nie ma nic gorszego niż stary tusz do rzęs, który wysycha i zbryla się od pierwszej warstwy! Aby mieć zadbany wygląd, wymieniaj tusz do rzęs mniej więcej co 3 miesiące.Mała sztuczka, aby zapobiec przedwczesnemu wysychaniu tuszu do rzęs: zminimalizuj liczbę wchodzenia/wychodzenia szczoteczki z tubki. Za każdym razem, gdy wykonujesz ten ruch, do środka wnika trochę powietrza, a tusz do rzęs będzie miał tendencję do szybszego wysychania.

Aby uniknąć śladów tuszu na powiekach

Próba nadania naszym rzęsom ładnej krzywizny bez smarowania powiek może być dość trudna! Mając długie rzęsy u nasady, muszę bardzo uważać przy posługiwaniu się szczoteczką, aby uniknąć bałaganu.Najlepszym sposobem na rozciągnięcie i podkręcenie rzęs bez dotykania powieki jest zamykanie powieki za każdym razem, gdy nakładasz płaszcz. W ten sposób dociskasz szczoteczkę u nasady rzęs i jednocześnie wykonując ruch ku górze zamykasz oko.Mówię ci, to podstawowa metoda. A im wolniej jedziesz, tym piękniejsza i równomierna będzie krzywizna.

Pozwól rzęsom wyschnąć między warstwami tuszu do rzęs

Gdybym miała Ci tylko jedną wskazówkę, jak wydłużyć rzęsy, prawdopodobnie byłaby to taka: pozwól rzęsom wyschnąć między warstwami tuszu do rzęs. Dobrze czytasz! Jedna z najlepszych wskazówek, jakie otrzymałam w życiu, pochodzi od youtuberki, która powiedziała, że ​​nałożyła tusz do rzęs w samochodzie z założonym wentylatorem! Niektórzy używają nawet suszarek do włosów lub ręcznych wentylatorów, aby osiągnąć ten sam efekt.

Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu na rzęsy zrób krótką przerwę, aby produkt wysechł i tym samym utrwalił krzywiznę, którą właśnie nadałeś swoim rzęsom. Gdy prawie wyschnie (po przerwie około 20-30 sekund), powtórz te same kroki, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Spróbuj, zobaczysz dużą różnicę!

Utrzymuj cienki eyeliner. Jeśli jesteś fanem eyelinera, postaraj się, aby kreska była jak najcieńsza. Rzeczywiście, im grubsza linia eyelinera, tym krótsze będą Twoje rzęsy, ponieważ ich podstawa zleje się z eyelinerem. Moja rzecz do przydymionego spojrzenia podczas podkreślania rzęs? Na górne rzęsy nakładam ciemniejszy cień do powiek, który następnie delikatnie blenduję. Zwykle wybieram dość ciemny (ale nie za ciemny) brąz, żeby moje rzęsy nie blakły pod makijażem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY