Olej silnikowy jest typem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania przeróżnych silników spalinowych. Koronnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, czy łożyska – więcej sprawdzisz na Promotor przekładnie ślimakowe. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, koryguje szczelność oraz zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi chemicznych związków syntetycznych ropy naftowej i innych towarów wykorzystywanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, połączeń organicznych złożonych w całości z węgla oraz wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Akcesoriami zazwyczaj używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, wzmagające smarność i dyspersyjne. Istnieje wiele typów olejów, jakie dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki używa się w motorach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do napędów w autach, motorach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do darni, ciągnikach, pociągach, aeroplanach; rozmaitym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak skutecznie na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach istnieją części, jakie poruszają się w wybitnie drobnych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY