Olej silnikowy jest typem oleju, który używa się do smarowania różnych silników spalinowych. Newralgicznym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, czy łożyska – więcej dowiesz się na Promotor przekładnie ślimakowe. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i pomniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza części ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych produktów używanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się po największej części z węglowodorów, połączeń organicznych złożonych w całości z węgla oraz wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Dodatkami na ogół używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krystalizowania i pienienia się oleju, powiększające smarność oraz dyspersyjne. Jest dużo rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, który używa się w motorach spalinowych. Między innymi, używa się go do napędów w wozach, motocyklach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, ciągnikach, pociągach, aeroplanach; rozmaitym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak skutecznie na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach istnieją części, które poruszają się w niezwykle małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…